Meral Güneş Özgeçmiş

17 Ekim 1973′de Salihli’de doğan Meral Bakkal Güneş, ilkokul, orta okul ve liseyi Salihli’de tamamlamıstır. Orta okul ve lise yıllarında öğretmenleri tarafından da keşfedilen resim yeteneği ve tutkusuna o yıllar da Salihli’de imkan bulamadığı için devam edememiştir.

2000 yılında evliliğiyle İstanbul da yaşamaya başlayan Güneş, çok istediği resim sanatı üzerine çalışma imkanınakavuşmuştur. 2004 yılında değerli ressam Serdal Keskin ile başlayan resim eğitimini yine önemli ressamlardan Seren Ceren Asyalı Hanım’dan dersler almak suretiyle tam 5 yıl aralıksız olarak devam ettirmiştir. Eğitim süresince Yağlı Boya çalışmalarının yanısıra karakalem, suluboya, toz pastel ve akrelik çalışmalarına da ağırlık vermiştir. Yine ünlü ressam Begüm Caner ve Kamil Çakmak’ a atölye çalışmalarında yardımcı olmuş ve 2 yıl süresince asistanlıklarında bulunmuştur. Bu çalışmalar Yağlı Boya da kendi tekniği geliştirmesine ve tarzının oturmasına katkı sağlamıştır.

2011 yılında kendi Resim atölyesi olan Tarabya Resim’i kurarak çalışmalarına devam eden sanatçımız Meral Bakkal Güneşbugüne değin çeşitli karma ve kişisel sergiler açarak sanat hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.

Başlıca sergileri:
2008 Barış Manço kültür merkezinde kişisel resim sergisi
2009 Barış Manço kültür merkezinde kişisel resim sergisi
2011 Moda Deniz kulübünde kişisel resim sergisi
2013 GEMA Vakfı Resim Sergisi

Sanatçımıza internet üzerinden de ulaşabileceğiniz www.meralgunes.comwww.facebook.com/gunesinrenkleri sitesi mevcuttur.